Układy Chłodnicze Wieże Otwarte, Półotwarte, Wyparne
Uzdatnianie wody chłodzącej preparatami Actiw Water i Actiw Legionella to mieszane rozwiązanie utleniające do przemysłowego uzdatniania i dezynfekcji wody chłodzącej poprawia bezpieczeństwo i wydajność cieplną, obniża ogólną szybkość korozji, zwiększa wydajność i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Skutkuje skróceniem przestojów, konserwacji i kosztów. Ponadto popraw bezpieczeństwo w miejscu pracy, eliminując obsługę i przechowywanie niebezpiecznych chemikaliów przy jednoczesnym utrzymaniu stałej kontroli mikrobiologicznej, a wszystko to przy niższych kosztach niż konwencjonalne metody oczyszczania biocydami w celu zapobiegania Legionelli, usuwania biofilmu i inaktywacji innych organizmów przenoszonych drogą wodną.
Obecnie na polskim rynku dostępny jest kwas podchlorawy w stężeniu 2000 ppm. Występuje pod nazwą marki handlowej ACTIW WATER/LEGIONELLA. Dezynfekant nie wymaga specjalnych zezwoleń transportowych ADR oraz zaostrzonych przepisów BHP. Upraszcza to i umożliwia szybkie i skuteczne działania. Metoda dezynfekcji (szokowa) preparatem ACTIW WATER na bazie naturalnego HOCl jest niezwykle skuteczna i szybka. Substancje na bazie stabilizowanego kwasu podchlorawego są stosowane na całym świecie.
HCIO (kwas podchlorawy) jest uznawany przez organy rządowe i jest dobrze rozpoznawalny na całym świecie. przez np:
- Narodowa Służba Zdrowia, Wielka Brytania
- Europejska Agencja Chemiczna
- Ministerstwo Zdrowia Japonii
- Administracja towarów terapeutycznych Australia
- Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom
- Światowa Organizacja Zdrowia
- Agencja Ochrony Środowiska, USA
Technologia innowacyjnego środka Actiw Water w połączeniu z generatorami ACTIW IMPULS PRO do twardej wody to najskuteczniejszy wygodny i najtańszy sposób, aby pozbyć się biofilmu oraz kamienia na wymiennikach chłodu.
Generator zamienia Kalcyt pod wpływem technologii impulsu elektromagnetycznego w łatwo usuwalny przez przepływ wody Argonit.
Technologia impulsowa to tworzanie monokryształów (CaCO3) z wodorowęglanów wapnia (Ca(HCO3)2). Proces ten tworzy pojedyncze cząsteczki monokryształy, które nie osadzają się wewnątrz chronionej generatorem infrastruktury dystrybucji wody.
Kalcyt przed uruchomieniem generatora (fot. poniżej)
Monokryształy wytworzone działaniem generatora (fotografia poniżej)
W razie pytań, prosimy o kontakt: grzegorz@actiw.pl tel. +48 71 321 86 91