Jak zabezpieczyć obiekty publiczne (szpitale, DPS-y, hotele, sanatoria etc.) przed osadami z twardej wody.

Na przykładzie Powiatowego Szpitala w Biskupcu w Warmińsko-Mazurskim.

czyszczenie_zmywarek_do_naczyn_przemyslowych_z_twardego_kamienia_bezchemiczne_zabezpieczenie_przed_kamieniem_z_twardej_wody.jpg

Generatory chronią przed osadami z kamienia wodnego całą rozległą infrastrukturę szpitala z jego urządzeniami typu wymienniki ciepła, zmywarki, armatura etc. 
Szpital posiada własne ujęcie wody i swoją stację jej uzdatniania. Dział techniczny dba o jakość wody na wysokim poziomie zgodnie z normami PZH. Rozległe instalacje wodne w obiekcie wymagają ciągłego nadzoru i serwisu.  W przypadku własnej studni głębinowej często występuje żelazo, mangan i twarda lub bardzo twarda woda. System uzdatniania wody (SUW) jest zbudowany w układzie technologicznym: pompa głębinowa, zasobnik wody nieuzdatnionej, pompa tłoczna na SUW, odżelazianie z odmanganianiem, dezynfekcja lampy UV TMA AMX, zabezpieczenie po lampie instalacji wodnej dostępnymi środkami służącymi do dezynfekcji, które są dozowane poprzez pompę dozującą spiętą z licznikiem impulsowym. Tak uzdatniona woda zasila szpital przechodząc do końcowej technologii generatora impulsowego rozpuszczającego stary osadzony kamień i zabezpieczającego przed osadami nowego.

Problem kalcytu z twardej wody pokazywał się na różnego rodzaju urządzeniach typu zmywarki tunelowe, wymienniki ciepła itp. Generowało to koszty napraw jak i przestoje wynikające z serwisowania. Zarząd szpitala w 2018 roku zdecydował się na instalacje generatorów impulsowych zmieniających strukturę wodorowęglanów wapnia na zarodki monokryształów. Woda poddana tej technologii impulsowej przestaje tworzyć twardy osad tzw. kamień kotłowy.
Ta nowoczesna technologia jest niedrogą w zakupie oraz nie wymaga obsługi serwisowej. Dużą zaletą tej technologii jest niski koszt eksploatacji np. na tak duży szpital w którym zostały zabezpieczone urządzenia techniczne, rury wodne, wymienniki ciepła i wiele innych, to koszt eksploatacji roczny ok. 100 zł.
Urządzenia z serii IMPULS PRO nie tylko zabezpieczają wodę w ten sposób, aby nie wytrącał się kamień na dopływie do szpitala, ale też podczas wytworzenia monokryształów wytwarza się CO2, który powoli rozpuszcza stary kamień. Fotografie pokazują efekt działania generatora na komorę myjki i na dysze myjące po 3 miesiącach pracy urządzenia IMPULS PRO oraz tę samą zmywarkę po 9 miesiącach pracy generatora IMPULS PRO

46D7CAD9-556A-44FC-8F4D-4F5B8D258085_1_201_a.jpeg


Generatory impulsowe zabezpiecząją wszystkie urządzenia w środowisku wodnym różnych wielkości obiektów użyteczności publicznej.   Generatory zostały dobrane i zainstalowane na rurociągu zasilającym szpital typ  IMPULS PRO 125 oraz na cyrkulacji wody ciepłej użytkowej IMPULS STANDARD 125. 

Klienci informują, że w niektórych przypadkach gdzie występowały problemy z zatykaniem się instalacji odpływowej kanalizacyjnej, po instalacji generatorów IMPULS PRO kanalizacja została udrożniona. Można wyciągnąć z tego wniosek, że kanalizacja jest czyszczona wodą zrzucaną przez kąpiele prysznicowe oraz inne zrzuty wody po generatorach impulsowych.

Generatory jako innowacyjne rozwiązania zabezpieczają przed twardymi osadami z wody a jednocześnie chronią armaturę w obiektach użyteczności publicznej. 

Generator impulsowy serii IMPULS ACTIW PRO (3,5 MB)

Metoda usuwania kalcytu za pomocą Generatora ACTIW IMPULS PRO jest też profilaktyka utrudniająca kolonizację Legionelli.  Kamień kotłowy w rurach wodnych jest przyjazną, porowatą bazą dla rozwoju biofilmu. Generator impulsowy ACTIW PRO skutecznie usuwa kalcyt. Zmniejsza tym sposobem potencjalne możliwości do zaczepienia i rozwoju biofilmu i związanych z tym wszelkich zanieczyszczeń biologicznych.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: tel. +48 71 321 86 91, grzegorz@actiw.pl